Novinky

Konference Ve víru tance

Východočeské muzeum v Pardubicích a Ústav historických věd pořádají ve dnech 15. - 16. listopadu 2011 mezioborovou konferenci Ve víru tance.
Všichni studenti a akademičtí pracovníci jsou srdečně vítáni. Program naleznete zde.

Setkání Studentského historického klubu

Studentský Historický Klub Univerzity Pardubice vás srdečně zve na další filmové setkání na téma „Tankové eso Michael Wittman“. Hlavním bodem programu bude promítání dokumentárního filmu o Michaelu Wittmanovi. Akce se uskuteční dne 9. listopadu 2011 od 18:00 hodin v místnosti EA10022 Těšíme se na všechny zájemce.
www.shkpardubice.webnode.cz e-mail: shklub@seznam.cz

 

Prestižní cena doc. Veberovi!

Ve středu 6. dubna bude doc. Václavu Veberovi udělena Cena Rudolfa Medka za rok 2011. Slavnost proběhne v 16:00 v zasedacím sálu Národní knihovny ČR v Klementinu. Zveme všechny jeho studenty a srdečně gratulujeme!!
 

Více »

Studentský Historický klub - filmové setkání

Studentský Historický klub Univerzity Pardubice vás srdečně zve na další filmové setkání na téma Židé v Pardubicích. Hlavním bodem programu bude promítání filmu Konference ve Wannsee. Akce se uskuteční dne 30. března 2011 od 19:00 hodin v místnosti EA10022.

Schůzka studentského historického klubu!

Zveme zájemce na schůzku studentského historického klubu na téma Julius Caesar. Schůze se koná ve úterý 15. března od 19 hodin v místnosti EA 10022. Součásti programu je krátká prezentace o životu Julia Caesara a následně projekce dokumentárního snímku o osobě a životním díle Gaia Julia Caesara z filmové produkce BBC.

Nabídka letní praxe

Zámek Častolovice, historické sídlo rodu Sternbergů, nabízí  praxi na pozici sezónní průvodce
pro letní sezónu  2011.

Více »

Studentské pobyty v zahraničí 2011/2012

Všem studentům na ÚHV! Dne 7. března proběhne od 17:00 ve videomístnosti informativní schůzka o výběrovém řízení na studentské zahraniční pobyty (erasmus) pro akademický rok 2011/2012. Vše podstatné vám o tom sdělí fakultní garant dr. Jan Čapek. Srdečně zveme všechny, kteří chtějí v příštím roce studovat v zahraničí!
 

Požadavky ke splnění NOV2

Vedení ústavu se na základě častých dotazů rozhodlo, že se zpřesní požadavky kurzu NOV2 pro studenty KD (netýká se studentů HIST a SAS). Nově se ke zkoušce může pouze se zápočtem z NOV2S a se seznamem literatury. Kdo tedy nemáte zapsáno NOV2S, nemůžete v letním semestru splnit NOV2. Viz sylaby NOV2.

Zápočet DIGAR

Zápočet DIGAR

Více »

Zadání BP a DP.

Druháci bc. oborů - do 11. 3. 2011 si musíte vybrat téma své bakalářské práce. Všechny podrobnosti a nabídku návrhů témat najdete zde.