Novinky

Připravovaný vysokoškolský zákon - ohrožení idey univerzity?

!! Všem studentům ÚHV !!
Připravuje se nový VŠ zákon, se kterým není značná část akademiků ani studentů spokojena. Přináší mnoho změn, otázkou zůstává, zda všechny budou pro univerzity dobré. Informujte se o tom nejen na intranetu v oddíle diskuse, ale také na stránce, kterou pro vás vytvořili naši studenti: http://iniciativa2012.blogspot.com.  Pro další info klikněte na datum.

Více »

Zajímavý program s nabídkou praxe

BE ANOTHER AWESOME  EXPLORER

Mezinárodní studentská organizace AIESEC představuje exkluzivní program, díky kterému můžete poznat kulturu téměř všech zemí světa. Přijmi naši výzvu a najdi si nové  přátele, zažij exotiku na vlastní kůži, prozkoumej své  hranice, zdokonal si jazyk a poznej sám sebe!  Více informací na www.nastaz.cz. Kontaktní místo Hradec Králové.
 

Adventní kulatý stůl

ÚHV vás srdečně zve na VI. adventní kulatý stůl "Cestování v 19. století: reflexe ztráty výjimečnosti", který se uskuteční 2. prosince 2011 od 8.45 do 17.00 v budově EA (místnost 13 038).
 

Více »

Konference Ve víru tance

Východočeské muzeum v Pardubicích a Ústav historických věd pořádají ve dnech 15. - 16. listopadu 2011 mezioborovou konferenci Ve víru tance.
Všichni studenti a akademičtí pracovníci jsou srdečně vítáni. Program naleznete zde.

Setkání Studentského historického klubu

Studentský Historický Klub Univerzity Pardubice vás srdečně zve na další filmové setkání na téma „Tankové eso Michael Wittman“. Hlavním bodem programu bude promítání dokumentárního filmu o Michaelu Wittmanovi. Akce se uskuteční dne 9. listopadu 2011 od 18:00 hodin v místnosti EA10022 Těšíme se na všechny zájemce.
www.shkpardubice.webnode.cz e-mail: shklub@seznam.cz

 

Prestižní cena doc. Veberovi!

Ve středu 6. dubna bude doc. Václavu Veberovi udělena Cena Rudolfa Medka za rok 2011. Slavnost proběhne v 16:00 v zasedacím sálu Národní knihovny ČR v Klementinu. Zveme všechny jeho studenty a srdečně gratulujeme!!
 

Více »

Studentský Historický klub - filmové setkání

Studentský Historický klub Univerzity Pardubice vás srdečně zve na další filmové setkání na téma Židé v Pardubicích. Hlavním bodem programu bude promítání filmu Konference ve Wannsee. Akce se uskuteční dne 30. března 2011 od 19:00 hodin v místnosti EA10022.

Schůzka studentského historického klubu!

Zveme zájemce na schůzku studentského historického klubu na téma Julius Caesar. Schůze se koná ve úterý 15. března od 19 hodin v místnosti EA 10022. Součásti programu je krátká prezentace o životu Julia Caesara a následně projekce dokumentárního snímku o osobě a životním díle Gaia Julia Caesara z filmové produkce BBC.

Nabídka letní praxe

Zámek Častolovice, historické sídlo rodu Sternbergů, nabízí  praxi na pozici sezónní průvodce
pro letní sezónu  2011.

Více »

Studentské pobyty v zahraničí 2011/2012

Všem studentům na ÚHV! Dne 7. března proběhne od 17:00 ve videomístnosti informativní schůzka o výběrovém řízení na studentské zahraniční pobyty (erasmus) pro akademický rok 2011/2012. Vše podstatné vám o tom sdělí fakultní garant dr. Jan Čapek. Srdečně zveme všechny, kteří chtějí v příštím roce studovat v zahraničí!