Novinky

Zadávání kvalifikačních prací - jaro 2017

Druháci bc. oborů a prváci mgr. oboru: během března 2017 je potřeba si zadat bakalářskou, resp. magisterskou práci. Prostudujte si podrobnosti (klikněte na datum) a zařiďte se podle toho.

Více »

Mezinárodní workshop

Pro studenty se zájmem o dějiny střední Evropy 20. století: naši varšavští kolegové pořádají velmi zajímavý jarní workshop a následné krátké studijní pobyty. Podívejte se na jejich web http://www.enrs.eu/inbetween a tam najdete detaily. Stojí za to se zúčastnit a získat hodnotnou zahraniční zkušenost!

VIII. adventní kulatý stůl

Srdečně zveme všechny zájemce na VIII. adventní kulatý stůl na téma Železnice a hospodářský rozvoj v 19. století. Akce se koná v učebně 13038 (videomístnost) dne 4. prosince 2015. Více informací naleznete zde.

Zadávání kvalifikačních prací - jaro 2015

Druháci bc. oborů a prváci mgr. oboru: v únoru a na počátku března je potřeba si zadat bakalářskou, resp. magisterskou práci. Prostudujte si podrobnosti (klikněte na datum) a zařiďte se podle toho.

Více »

Otázky k magisterským státnicím

Vedení ústavu dává tímto na vědomí, že byly vyvěšeny otázky ke státním závěrečným zkouškám pro navazující magisterské studium. Naleznete je na této webové stránce dole v části kulturní dějiny (mgr.). 

Ústavní kolo Celostátní studentské vědecké konference Historie 2013

 Zveme všechny zájemce na ústavní kolo Celostátní studentské vědecké konference Historie 2013, které se uskuteční v pátek 24. 1. 2014 od 8:30 ve videomístnosti ve 13. patře. Přjďte podpořit své kamarády - soutěží se o dvě místa v celostátním kole. Více informací a program - klikněte na datum.

Více »

Nejčastější dotazy na studijním oddělení

Nejčastější dotazy na studijním oddělení - prosíme, seznamte se s krátkým textem, který pro vás vypracovalo studijní oddělení. Předejdete tak řadě nedorozumění.

Více »

Stanovisko J. Kubeše a V. Prchala k aktuální diskuzi na téma novověk na diskuzním fóru ÚHV

Stanovisko J. Kubeše a V. Prchala k aktuální diskuzi na téma novověk na diskuzním fóru ÚHV

Více »

Poděkování našim studentkám!

Studentky mgr. studijního programu kulturní dějiny Monika Dobrovolná, Marie Jílková a Lucie Novotná (modul soudobé dějiny) přednesly ve dnech 25. – 26. dubna 2012 své referáty na mezinárodní vědecké konferenci Kolektivizace v Československu, pořádané Muzeem Jindřichohradecka a Ústavem pro studium totalitních režimů. Za kvalitní reprezentaci jim patří poděkování. Více o konferenci viz http://www.ustrcr.cz/cs/konference.

! Pozvánka na konferenci !

Srdečně vás zveme na VII. pardubické bienále na téma Poutě a poutní místa v českých zemích jako téma kulturních dějin, které se koná dnech 19. - 20. 4. 2012 na zámku v Potštejně. Program je zde.