Novinky

Zadávání kvalifikačních prací - jaro 2015

Druháci bc. oborů a prváci mgr. oboru: v únoru a na počátku března je potřeba si zadat bakalářskou, resp. magisterskou práci. Prostudujte si podrobnosti (klikněte na datum) a zařiďte se podle toho.

Více »

Otázky k magisterským státnicím

Vedení ústavu dává tímto na vědomí, že byly vyvěšeny otázky ke státním závěrečným zkouškám pro navazující magisterské studium. Naleznete je na této webové stránce dole v části kulturní dějiny (mgr.). 

Ústavní kolo Celostátní studentské vědecké konference Historie 2013

 Zveme všechny zájemce na ústavní kolo Celostátní studentské vědecké konference Historie 2013, které se uskuteční v pátek 24. 1. 2014 od 8:30 ve videomístnosti ve 13. patře. Přjďte podpořit své kamarády - soutěží se o dvě místa v celostátním kole. Více informací a program - klikněte na datum.

Více »

Nejčastější dotazy na studijním oddělení

Nejčastější dotazy na studijním oddělení - prosíme, seznamte se s krátkým textem, který pro vás vypracovalo studijní oddělení. Předejdete tak řadě nedorozumění.

Více »

Stanovisko J. Kubeše a V. Prchala k aktuální diskuzi na téma novověk na diskuzním fóru ÚHV

Stanovisko J. Kubeše a V. Prchala k aktuální diskuzi na téma novověk na diskuzním fóru ÚHV

Více »

Poděkování našim studentkám!

Studentky mgr. studijního programu kulturní dějiny Monika Dobrovolná, Marie Jílková a Lucie Novotná (modul soudobé dějiny) přednesly ve dnech 25. – 26. dubna 2012 své referáty na mezinárodní vědecké konferenci Kolektivizace v Československu, pořádané Muzeem Jindřichohradecka a Ústavem pro studium totalitních režimů. Za kvalitní reprezentaci jim patří poděkování. Více o konferenci viz http://www.ustrcr.cz/cs/konference.

! Pozvánka na konferenci !

Srdečně vás zveme na VII. pardubické bienále na téma Poutě a poutní místa v českých zemích jako téma kulturních dějin, které se koná dnech 19. - 20. 4. 2012 na zámku v Potštejně. Program je zde.

Připravovaný vysokoškolský zákon - ohrožení idey univerzity?

!! Všem studentům ÚHV !!
Připravuje se nový VŠ zákon, se kterým není značná část akademiků ani studentů spokojena. Přináší mnoho změn, otázkou zůstává, zda všechny budou pro univerzity dobré. Informujte se o tom nejen na intranetu v oddíle diskuse, ale také na stránce, kterou pro vás vytvořili naši studenti: http://iniciativa2012.blogspot.com.  Pro další info klikněte na datum.

Více »

Zajímavý program s nabídkou praxe

BE ANOTHER AWESOME  EXPLORER

Mezinárodní studentská organizace AIESEC představuje exkluzivní program, díky kterému můžete poznat kulturu téměř všech zemí světa. Přijmi naši výzvu a najdi si nové  přátele, zažij exotiku na vlastní kůži, prozkoumej své  hranice, zdokonal si jazyk a poznej sám sebe!  Více informací na www.nastaz.cz. Kontaktní místo Hradec Králové.
 

Adventní kulatý stůl

ÚHV vás srdečně zve na VI. adventní kulatý stůl "Cestování v 19. století: reflexe ztráty výjimečnosti", který se uskuteční 2. prosince 2011 od 8.45 do 17.00 v budově EA (místnost 13 038).
 

Více »