Novinky

Stanovisko J. Kubeše a V. Prchala k aktuální diskuzi na téma novověk na diskuzním fóru ÚHV

Stanovisko J. Kubeše a V. Prchala k aktuální diskuzi na téma novověk na diskuzním fóru ÚHV

Více »

Poděkování našim studentkám!

Studentky mgr. studijního programu kulturní dějiny Monika Dobrovolná, Marie Jílková a Lucie Novotná (modul soudobé dějiny) přednesly ve dnech 25. – 26. dubna 2012 své referáty na mezinárodní vědecké konferenci Kolektivizace v Československu, pořádané Muzeem Jindřichohradecka a Ústavem pro studium totalitních režimů. Za kvalitní reprezentaci jim patří poděkování. Více o konferenci viz http://www.ustrcr.cz/cs/konference.

! Pozvánka na konferenci !

Srdečně vás zveme na VII. pardubické bienále na téma Poutě a poutní místa v českých zemích jako téma kulturních dějin, které se koná dnech 19. - 20. 4. 2012 na zámku v Potštejně. Program je zde.

Připravovaný vysokoškolský zákon - ohrožení idey univerzity?

!! Všem studentům ÚHV !!
Připravuje se nový VŠ zákon, se kterým není značná část akademiků ani studentů spokojena. Přináší mnoho změn, otázkou zůstává, zda všechny budou pro univerzity dobré. Informujte se o tom nejen na intranetu v oddíle diskuse, ale také na stránce, kterou pro vás vytvořili naši studenti: http://iniciativa2012.blogspot.com.  Pro další info klikněte na datum.

Více »

Zajímavý program s nabídkou praxe

BE ANOTHER AWESOME  EXPLORER

Mezinárodní studentská organizace AIESEC představuje exkluzivní program, díky kterému můžete poznat kulturu téměř všech zemí světa. Přijmi naši výzvu a najdi si nové  přátele, zažij exotiku na vlastní kůži, prozkoumej své  hranice, zdokonal si jazyk a poznej sám sebe!  Více informací na www.nastaz.cz. Kontaktní místo Hradec Králové.
 

Adventní kulatý stůl

ÚHV vás srdečně zve na VI. adventní kulatý stůl "Cestování v 19. století: reflexe ztráty výjimečnosti", který se uskuteční 2. prosince 2011 od 8.45 do 17.00 v budově EA (místnost 13 038).
 

Více »

Konference Ve víru tance

Východočeské muzeum v Pardubicích a Ústav historických věd pořádají ve dnech 15. - 16. listopadu 2011 mezioborovou konferenci Ve víru tance.
Všichni studenti a akademičtí pracovníci jsou srdečně vítáni. Program naleznete zde.

Setkání Studentského historického klubu

Studentský Historický Klub Univerzity Pardubice vás srdečně zve na další filmové setkání na téma „Tankové eso Michael Wittman“. Hlavním bodem programu bude promítání dokumentárního filmu o Michaelu Wittmanovi. Akce se uskuteční dne 9. listopadu 2011 od 18:00 hodin v místnosti EA10022 Těšíme se na všechny zájemce.
www.shkpardubice.webnode.cz e-mail: shklub@seznam.cz

 

Prestižní cena doc. Veberovi!

Ve středu 6. dubna bude doc. Václavu Veberovi udělena Cena Rudolfa Medka za rok 2011. Slavnost proběhne v 16:00 v zasedacím sálu Národní knihovny ČR v Klementinu. Zveme všechny jeho studenty a srdečně gratulujeme!!
 

Více »

Studentský Historický klub - filmové setkání

Studentský Historický klub Univerzity Pardubice vás srdečně zve na další filmové setkání na téma Židé v Pardubicích. Hlavním bodem programu bude promítání filmu Konference ve Wannsee. Akce se uskuteční dne 30. března 2011 od 19:00 hodin v místnosti EA10022.