Nabídka stáží NFA

Nabídka dlouhodobých stáží v Národním filmovém archivu pro rok 2020. Stáže probíhají v pracovištích v Praze, prostřednictvím home office, případně v depozitáři na Hradištku v délce od 3 týdnů do 3 měsíců.

Nabídka studentské praxe v archivu

Státní oblastní archiv v Litoměřicích – Státní okresní archiv Semily nabízí možnost neplacené studentské praxe s bezplatným ubytováním.

Studentská vědecká konference Historie 2020 - Pardubice

Zveme vás na studentskou vědeckou konferenci Historie 2020 - Pardubice, která se bude konat ve středu 29. ledna 2020 od 9:00 v místnosti EA 10025.

Stipendium pro zahraniční pobyty

FF nabízí v roce 2020 poskytnutí stipendia do výše 20.000,- na zahraniční pobyty v délce minimálně 30 dnů na letní semestr.

X. pardubické bienále - Kutná Hora 2018

Ústav historických věd vyhlašuje Call for papers na X. pardubické bienále. Konference se bude jmenovat Jak se u nás podvádělo: za monarchie i za republiky a proběhne v Kutné Hoře ve dnech 26. - 27. 4. 2018. Zde jsou call for papers + přihláška.

Zadávání kvalifikačních prací - jaro 2017

Druháci bc. oborů a prváci mgr. oboru: během března 2017 je potřeba si zadat bakalářskou, resp. magisterskou práci. Prostudujte si podrobnosti (klikněte na datum) a zařiďte se podle toho.

Mezinárodní workshop

Pro studenty se zájmem o dějiny střední Evropy 20. století: naši varšavští kolegové pořádají velmi zajímavý jarní workshop a následné krátké studijní pobyty. Podívejte se na jejich web http://www.enrs.eu/inbetween a tam najdete detaily. Stojí za to se zúčastnit a získat hodnotnou zahraniční zkušenost!

VIII. adventní kulatý stůl

Srdečně zveme všechny zájemce na VIII. adventní kulatý stůl na téma Železnice a hospodářský rozvoj v 19. století. Akce se koná v učebně 13038 (videomístnost) dne 4. prosince 2015. Více informací naleznete zde.

Zadávání kvalifikačních prací - jaro 2015

Druháci bc. oborů a prváci mgr. oboru: v únoru a na počátku března je potřeba si zadat bakalářskou, resp. magisterskou práci. Prostudujte si podrobnosti (klikněte na datum) a zařiďte se podle toho.

Otázky k magisterským státnicím

Vedení ústavu dává tímto na vědomí, že byly vyvěšeny otázky ke státním závěrečným zkouškám pro navazující magisterské studium. Naleznete je na této webové stránce dole v části kulturní dějiny (mgr.).