Exkurze ÚHV Itálie 2020

Byla vyhlášena tradiční STUDENTSKÁ ODBORNÁ EXKURZE na duben 2020. Naším cílem je Itálie. Uzávěrka přihlášek je do 15. 12. 2019. Podrobné info zde.

Adventní stůl

Zveme všechny studující k účasti na konferenci Historická krajina
její proměny, výzkum a současné trendy bádání
, která se bude konat 6. 12. 2019 v Pardubicích.

Přednášková vystoupení prof. Wojciecha Iwańczaka na UHV

V průběhu listopadu a prosince 2019 bude na ÚHV hostovat prof. Wojciech Iwańczak, srdečně zveme na jeho přednášky týkající se husitství, dějin kartografie, dějin idejí a medievistiky (více v odkazu)

Ústavní kolo studentské vědecké konference Historie 2020

Zveme všechny studující ÚHV k prezentaci jejich vědeckých výsledků v rámci studentské konference Historie 2020. Přihlášky spolu s texty je možné zasílat do 17. ledna 2020.

X. pardubické bienále - Kutná Hora 2018

Ústav historických věd vyhlašuje Call for papers na X. pardubické bienále. Konference se bude jmenovat Jak se u nás podvádělo: za monarchie i za republiky a proběhne v Kutné Hoře ve dnech 26. - 27. 4. 2018. Zde jsou call for papers + přihláška.

Zadávání kvalifikačních prací - jaro 2017

Druháci bc. oborů a prváci mgr. oboru: během března 2017 je potřeba si zadat bakalářskou, resp. magisterskou práci. Prostudujte si podrobnosti (klikněte na datum) a zařiďte se podle toho.

Mezinárodní workshop

Pro studenty se zájmem o dějiny střední Evropy 20. století: naši varšavští kolegové pořádají velmi zajímavý jarní workshop a následné krátké studijní pobyty. Podívejte se na jejich web http://www.enrs.eu/inbetween a tam najdete detaily. Stojí za to se zúčastnit a získat hodnotnou zahraniční zkušenost!

VIII. adventní kulatý stůl

Srdečně zveme všechny zájemce na VIII. adventní kulatý stůl na téma Železnice a hospodářský rozvoj v 19. století. Akce se koná v učebně 13038 (videomístnost) dne 4. prosince 2015. Více informací naleznete zde.

Zadávání kvalifikačních prací - jaro 2015

Druháci bc. oborů a prváci mgr. oboru: v únoru a na počátku března je potřeba si zadat bakalářskou, resp. magisterskou práci. Prostudujte si podrobnosti (klikněte na datum) a zařiďte se podle toho.

Otázky k magisterským státnicím

Vedení ústavu dává tímto na vědomí, že byly vyvěšeny otázky ke státním závěrečným zkouškám pro navazující magisterské studium. Naleznete je na této webové stránce dole v části kulturní dějiny (mgr.).