X. pardubické bienále - Kutná Hora 2018

Ústav historických věd vyhlašuje Call for papers na X. pardubické bienále. Konference se bude jmenovat Jak se u nás podvádělo: za monarchie i za republiky a proběhne v Kutné Hoře ve dnech 26. - 27. 4. 2018. Zde jsou call for papers + přihláška.

Přednáškový cyklus Marie Terezie

Srdečně Vás zveme na přednáškový cyklus Marie Terezie: 300. výročí narození, který proběhne ve dnech 13. 11. - 4. 12. 2017 ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové. Promluví na něm - mimojiné - i odborníci z naší univerzity.

Přednáška dr. Koury

Dovolujeme si vás pozvat na přednášku PhDr. Petra Koury, Ph. D., autora knihy Swingaři a potápky v protektorátní noci. Přednášku na téma Prameny (nejen) ke kulturním dějinám období protektorátu Čecha a Morava prosloví dne 28. listopadu od 10 hodin v konferenční místnosti v budově na Náměstí čs. legií. Těšíme se na vaši účast.

Výuka doc. Marek

V týdnu od 27. 11. se nekoná výuka ani konzultační hodiny doc. Marka. Důvodem je zahraniční služební cesta. Děkuji za pochopení.

Výuka prof. Lenderové

V pondělí 27. 11. odpadá výuka prof. Lenderové. Předmět PSHP se koná.

Tradiční Háčkování

Srdečně všechny zveme na tradiční Háčkování, tj. slavnostní uvítání studentů všech prvních ročníků oborů Kulturní dějiny, Historie a Spisová a archivní služba. Proběhne 27. 11. 2017 - podrobnosti viz leták.

X. pardubické bienále - Kutná Hora 2018

Posunutí začátku kurzu INFM - Mgr. Jelínková

Kurz INFM Mgr. Lucie Jelínkové začne místo 27. září až ve středu 4. října. Prosíme tedy studenty, aby dorazili až o týden později. Důvodem je služební cesta kolegyně Jelínkové.

Státní závěrečné zkoušky - srpen 2017

Státní závěrečné zkoušky na ÚHV proběhnou ve dnech 21. - 30. srpna 2017. Rozpis najdete po kliknutí na datum.

Státní závěrečné zkoušky květen - červen 2017

Státní závěrečné zkoušky na ÚHV proběhnou ve dnech 22. 5. - 1. 6. 2017. Rozpis najdete, když kliknete na datum.