Přednáškový cyklus Osmičková výročí

Ústav historických věd FF UPa vás zve na přednáškový cyklus, který proběhne v tomto roce na naší univerzitě na téma Osmičková výročí. Začínáme v únoru a budeme končit v prosinci. Program je zde.

Přednáškový cyklus v Hradci Králové

Státní vědecká knihovna v Hradci Králové a také členové našeho ústavu vás zvou na přednáškový cyklus, který proběhne v tomto roce v hradecké vědecké knihovně. Bude se týkat některých významných osmičkových výročí a participují na něm i naši učitelé. Program je zde.

Přednáška dr. Urbana

Srdečně vás zveme na první přednášku z nového cyklu věnovaného kulatým výročím událostí, které se staly v letech končících na osmičku. První přednáška proběhne v úterý 27. února od 17 hodin v učebně EB-E2 v novém Výukovém areálu Polabiny a prosloví ji Mgr. Jiří Urban, Ph.D. Ponese název 25. 2. 1948: Počátek komunistické diktatury v ČSR.

Zrušení výuky dr. Nekvapil Jiráskové

V pondělí 26. 2. se ruší výuka a konzultační hodiny dr. Nekvapil Jiráskové. Děkuji za pochopení.

Zrušení výuky dr. Nekvapil Jiráskové

Výuka doc. Kubeše

Výuka doc. Kubeše ve čtvrtek 22. února (MHIP a PVHI) odpadá z důvodu služební cesty. Oba kurzy započnou až ve čtvrtek 1. března. Děkuji za pochopení.

Výuka doc. Kubeše

Vyhlášení ústavního kola Celostátní studentské vědecké konference Historie 2017

Vyzýváme všechny zájemce (především z řad mgr. studentů), aby se přihlásili se svými pracemi do ústavního kola Celostátní studentské vědecké konference Historie 2017-2018. Pošlete své práce (max. 30 normostran a po konzultaci s vedoucím práce) mailem doc. Kubešovi do 31. ledna 2018. Pro více informací klikněte na datum.

X. pardubické bienále - Kutná Hora 2018

Ústav historických věd vyhlašuje Call for papers na X. pardubické bienále. Konference se bude jmenovat Jak se u nás podvádělo: za monarchie i za republiky a proběhne v Kutné Hoře ve dnech 26. - 27. 4. 2018. Zde jsou call for papers + přihláška.

IX. kulatý stůl

Všechny naše studenty, akademiky a příznivce zveme na IX. adventní kulatý stůl na atraktivní a velmi aktuální téma Migrace a emigrace jako téma moderních dějin. Proběhne dne 5. prosince 2017 v Pardubicích v budově na nám. Čs. legií 565.