Změna v odevzdávání kvalifikačních prací

Všem studentům našeho ústavu! Na UPa byla v září provedena změna v pravidlech pro odevzdávání a zveřejňování kvalifikačních prací. Nová pravidla platí od začátku akademického roku, takže se týkají již prací, které budou obhajovány v lednovém termínu. Podrobnosti se dozvíte po kliknutí na datum.

Více »

Přednáškový cyklus v muzeu

Dne 15. října začíná ve Východočeském muzeu cyklus historických přednášek Od Žižky k sametu: tradice českých "rebelií". Vystoupí velmi zajímaví hosté a nenechte si je ujít!

Více »

Doktorandské sympozium

Všechny srdečně zveme na doktorandské sympozium "Paměť a identita v moderních českých dějinách". Jako hosté vystoupí též kolegové a renomovaní znalci moderních dějin dr. Jan Randák a dr. Petr Koura z Prahy! Akce proběhne v úterý 8. října 2019 v místnosti EA-13038. Program je dostupný po kliknutí na datum.

Více »

Rusistická konference na ÚHV FF UPa

Ve čtvrtek 3. října proběhne na naší fakultě konference "Rusko ve 20. století - kontinuita a diskontinuita". Akce začíná v 9 hod v učebně EB-E2. Zájemce zveme, přijede velké množství zajímavých hostů z ČR a Slovenska.

Křest knihy

V úterý 1. října proběhne v 19 hod křest knihy našeho kolegy a doktoranda Mgr. Přemysla Krejčíka. Kniha nese název "Malej NY" a křest se uskuteční v Klubu 29 v 19 hod. Všechny srdečně zveme.

Debatní akce

Zveme všechny zájemce z řad akademiků i studentů na zajímavou debatní akci do muzea. V úterý 1. října bude od 18 hod v přednáškovém sále Zámku Pardubice probíhat odborná debata ke stoletému výročí od obecních voleb 1919. Debaty se účastní velmi zajímaví hosté.

Nabídka práce

Milí kolegové, na vzdělávacím oddělení Památníku Terezín se uvolnilo jedno místo. Jde o pozici lektora/metodika vzdělávání. Ideálně hledají někoho z ústeckého regionu a požadují VŠ vzdělání humanitního směru, aktivní znalost AJ (nebo NJ), předchozí pedagogická praxe je výhodou. Vedle toho ještě hledají historika na výzkumné oddělení, takže pokud vás baví 20. století a jste komunikativní, obraťte se přímo na zástupce ředitele, doc. Blodiga (blodig@pamatnik-terezin.cz) .

Státní závěrečné zkoušky

Státní závěrečné zkoušky na ÚHV FF UPa proběhnou ve dnech 19. – 30. srpna 2019. Rozpis najdete po kliknutí na datum.

Více »

Hledá se archivář v SOA Praha

Kolegové ze SOA Praha hledají člověka do jejich kolektivu (do badatelny). Zájemci o tuto práci, hlaste se do 16. srpna! Podrobnosti zde.

Ukončení semestru - party v kampusu

Posunutí termínu kvůli počasí!! Milí kolegové a studenti, kolegové z antropologie pořádají 4. června od 16 hod na rozloučení se semestrem party v kampusu u hřišť. Říkají tomu HAVAJ 2019, bude se tam hrát turnaj ve volejbalu, zkusí další sporty a bude tam piknik i hudba. Zváni jsou i zástupci jiných kateder, takže jestli máte zájem, utvořte třeba volejbalové družstvo (vyučující z ÚHV jedno vytvoří) nebo prostě jen tak přijďte. Společné akce budují dobrou fakultu! Těšíme se na vás.