Státní závěrečné zkoušky

Státní závěrečné zkoušky na ÚHV FF UPa proběhnou ve dnech 20. května – 4. června 2019. Rozpis najdete po kliknutí na datum.

Doktorandská kolokvia

Během letního semestru pořádáme doktorandská kolokvia se zajímavými hosty, na které ale srdečně zveme i zájemce z řad magisterských studentů. Kolokvia se konají většinou v úterý od 10:00. Program je zde.

Nabídka praxe.

Státní okresní archiv v Semilech nabízí studentům vykonání bezplatné studenské praxe s možností bezplatného ubytování. Kdo máte zájem, ozvěte se jim.

Přednáškový cyklus v hradecké vědecké knihovně

Všechny zájemce zveme na přednáškový cyklus Každodennost v historii, který se bude konat od 19. února do 21. května ve Státní vědecké knihovně v Hradci Králové. Vystoupí nejen naši učitelé, ale i odborníci z jiných vysokých škol.

Výhodné stipendium

Děkan FF nabízí zajímavé měsíční stipendium na pobyt v zahraničí. Je ale třeba o něj zažádat do 15. dubna. Rychle se na to podívejte a určitě se o něj ucházejte.

Akce k dějinám Pardubic

Na našem ústavu se ve dnech 24. - 25. dubna uskuteční pracovní setkání na téma "Proti proudu času... Nové pohledy na dějiny Pardubic a Pardubicka od středověku po 20. století". Program už je hotový a všechny tímto srdečně na akci zveme. Koná se v místnosti EA13038.

Nabídka práce a praxe

Orlické muzeum v Chocni nabízí: 1) pracovní pozici "správce depozitáře" (záskok za MD) a 2) možnost neplacené praxe v našem muzeu. Kdo máte zájem, ozvěte se jim.

Přednášky v hradecké knihovně

V hradecké vědecké knihovně proběhnou zakrátko přednášky doc. Radmily Prchal Pavlíčkové o umírání v raném novověku (26. 3.) a doc. Jiřího Kubeše o kavalírských cestách (2. 4.). Všechny zájemce zveme.

Přednáška zahraničního hosta

Kolegové ze sousední KLKS nás informovali, že budou mít příští týden zajímavého hosta. Je to prof. Joanna Czaplińska (děkanka Filologické fakulty Opolské univerzity) a ve středu 27. 3. od 12 hod v místnosti EA-10024 prosloví přednášku na téma Když se holokaust stává zábavou. Zveme všechny zájemce o moderní dějiny!

Zadávání kvalifikačních prací - jaro 2019

Druháci bc. oborů a prváci mgr. oboru: v únoru a březnu je potřeba si zadat bakalářskou, resp. magisterskou práci. Prostudujte si podrobnosti (klikněte na datum) a zařiďte se podle toho.