Kvalifikační práce

Dotazy na bakalářské a diplomové práce - zadání, termíny odevzdání, etc.

Vložení příspěvku

[x]
captchaŠpatně čitelný kód?
 • posudky bakalářských prací

  Odpovědět
  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, kdy budou k dispozici posudky bakalářských prací (termín odevzdání byl do 31.3).
  Děkuji za odpověď
  • Re:posudky bakalářských prací

   Odpovědět
   Terezo,
   posudky jsou k dispozici vždy nejpozději týden před vlastními státnicemi. Záleží na konkrétních lidech, kdy to vypracují - někdo je udělá rychleji a jsou pak ve stagu rychle, někdo je dodá až na poslední chvíli a jsou pak ten týden předem.
   Pozdravuji,
   J. Kubeš
 • Návrhy bak. prací

  Odpovědět
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kdy budou vyvěšeny návrhy na bak. práce nebo zda jsou platné již návrhy, které jsou zde umístěny s označením 2012. Děkuji za odpověď.
  • Re:Návrhy bak. prací

   Odpovědět
   Kláro,
   vyvěsím to v pátek, čekám na jedno upřesnění.
   Díky za pochopení,
   J. K.
 • Rozsah bakalářské práce

  Odpovědět
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda když se u bakalářské práce přesáhne minimální požadovaný počet stran, zda je to problém? Např. místo požadovaných 50 stránek jich bude 80.
  • Re:Rozsah bakalářské práce

   Odpovědět
   Veroniko,
   horní rozsah práce není nikde stanoven, takže to vážně žádný problém není. Naopak.
   Pozdravuji,
   Jiří Kubeš
 • Tisk bakalářské práce

  Odpovědět
  Dobrý den,
  chtěl bych se prosím zeptat, zda mohu rozsáhlejší bakalářskou práci vytisknout oboustranně či je dovolen pouze jednostránkový tisk?Děkuji předem za odpověď a s pozdravemPavel Čermák
  • Re:Tisk bakalářské práce

   Odpovědět
   Pavle,
   standardní to není, to oba cítíme, ale už jsme jednu takovou práci kdysi dostali. Navíc není nikde stanoveno, že to musí být jednostranné, takže pokud to opravdu máte delší, pak to udělejte, jak píšete (mimochodem, já osobně jsem svou habilitaci taky tisknul dvoustranně, protože 360 stran by byl opravdu "špalek").
   JK
 • citace

  Odpovědět
  Dobrý den,
  můj dotaz se týka citace filmového dokumentu. Zda mám citovat www stránku na které lze dokument stáhnout nebo citovat samotný dokument.

  Děkuji
  ŠK
  • Re:citace

   Odpovědět
   Štěpáne, ideální je citovat obojí - chápejte, úkolem poznámek je co nejjednodušeji umožnit dohledat zdroj informací...
   Díky za pochopení,
   JK
 • Posudky

  Odpovědět
  Dobrý večer,
  můj dotaz se týká posudků. Je nutné si posudky vyzvednout osobně na katedře? Nebudou posudky vloženy ještě před SZZ do stagu?

  Předem děkuji za Vaši odpověď.

  Hana Muchová
  • Re:Posudky

   Odpovědět

   Hanko, do systému by posudky skutečně měly být před státnicemi vloženy, ale nyní se nám vrátila po mateřské sekretářka a nevím, jak to bude všechno zvládat. Doporučuji jí tedy napsat mail na Jitka.Hladikova@upce.cz a domluvit se s ní osobně. Mohla by Vám ty posudky případně poslat i na mail, pokud bude mít čas. Ale pamatujte, záleží to hlavně na tom, kdy posudky odevzdají oponenti a ti mají termín nejpozději týden před státnicemi. Tj. může to být dříve, ale může to být taky až sedm dní před. To neovlivníme. Pozdravuji, JK
 • termíny odevzdání prací

  Odpovědět
  Upozorňujeme všechny, že termíny odevzdání prací jsou 31. 3. pro květnový termín, 30. 6. pro zářijový termín a 30. 11. pro lednový termín. Prodlužování termínu odevzdání práce nikomu nepovolujeme.
 • Katedra x ústav

  Odpovědět
  Dostal jsem dotaz týkající se rozdílu v hlavičce zadání kvalifikační práce (katedra historických věd) a na konečné podobě práce odevzdávané v tomto roce (ústav historických věd). Ke změně názvu z katedry na ústav došlo se začátkem tohoto kalendářního roku, proto nechte rozdílné pojmy - k zadání došlo, když se jednalo ještě o katedru, k odevzdání už v rámci ústavu. Tomáš Jiránek
 • Možnost zkracování odkazů na citovanou literaturu

  Odpovědět
  Dobrý den,
  chtěl bych se touto cestou zeptat na věc, která možná bude zajímat více studentů. Jak všíchni víme, úprava textu kvalifikačních prací se na ÚHV po formální stánce řídí dle normy ČSN ISO 690 a 690-2. Nikde jsem se však nedočetl, zda je možné užívat zkrácenou podobu odkazů na citace v textu, jak je to běžné např. v odborných časopisech. Pokud tedy poprvé cituji nějakou studii, uvedu v poznámce pod čarou odkaz v plné podobě dle normy ISO, mohu si však při opakovaném citování stejného zdroje dovolit odkaz zkrátit?
  Jako příklad uvedu odkaz na studii, kterou cituji poprvé:
  MAUR, Eduard. Čeleď a tovaryši v Čechách v soupisu podle víry z roku 1651. In Historická demografie 23, 1999, s. 85-135. ISBN 80-85950-72-3. ISSN 0323-0937. Zde s. 85-87.
  V dalších poznámkách bych mohl již uvádět:
  MAUR, Eduard. Čeleď a tovaryši v Čechách. s. 85-87.
  V soupisu literatury na konci práce by byla studie pochopitelně citována dle normy. Toto zkracování je dle mého názoru praktické a mnohem přehlednější, než stálé opakování odkazů v plné podobě, což v případě studií a článků způsobuje značnou nepřehlednost.Chtěl jsem se tedy pouze zeptat, zda je takováto podoba odkazů na literaturu možná a ze strany ÚHV a Univerzitní knihovny akceptovatelná i v případě kvalifikačních prací.Děkuji za odpověď.
  Ladislav Nekvapil.
  • Re:Možnost zkracování odkazů na citovanou literaturu

   Odpovědět
   Dobry den, nahodou jsem narazila na toto diskuzni forum. Citace v textu upravuje devata kapitola CSN ISO 690. Pomerne srozumitelne je tato problematika vysvetlena ve druhe kapitole tohoto dokumentu http://www.evskp.cz/SD/4c.pdfL. Vycitalova (Univerzitni knihovna)
   • Re:Re:Možnost zkracování odkazů na citovanou literaturu

    Odpovědět
    Děkuji, myslím, že teď je vše naprosto jasné. L. Nekvapil.