Aktuálně

Vědecká akce našeho ústavu

Náš ústav spolupořádá vědeckou konferenci "Ruská revoluce a Západ", která proběhne v úterý 10. dubna 2018 ve vzdělávacím centru UNESCO a Univerzity Pardubice v Kutné Hoře (velký sál Dačického domu, Komenského náměstí 41). Akce začíná v 10.00 hod a program je zde. Všechny zájemce srdečně zveme.

Mezioborová akce na téma digital humanities

Zveme všechny studenty na povídání o velmi zajímavém tématu digital humanities, která každému humanitně vzdělanému člověku ukáže možnosti využití digitálního světa v naší práci. Akce proběhne 10. dubna od 10 hod v A3. Podrobnosti zde.

Zadávání kvalifikačních prací - jaro 2018

Druháci bc. oborů a prváci mgr. oboru: v březnu je potřeba si zadat bakalářskou, resp. magisterskou práci. Prostudujte si podrobnosti (klikněte na datum) a zařiďte se podle toho.

Více »

Přednáškový cyklus v Hradci Králové

Státní vědecká knihovna v Hradci Králové a také členové našeho ústavu vás zvou na přednáškový cyklus, který proběhne v tomto roce v hradecké vědecké knihovně. Bude se týkat některých významných osmičkových výročí a participují na něm i naši učitelé. Program je zde.

Vyhlášení ústavního kola Celostátní studentské vědecké konference Historie 2017

Vyzýváme všechny zájemce (především z řad mgr. studentů), aby se přihlásili se svými pracemi do ústavního kola Celostátní studentské vědecké konference Historie 2017-2018. Pošlete své práce (max. 30 normostran a po konzultaci s vedoucím práce) mailem doc. Kubešovi do 31. ledna 2018. Pro více informací klikněte na datum.

Více »

X. pardubické bienále - Kutná Hora 2018

Ústav historických věd vyhlašuje Call for papers na X. pardubické bienále. Konference se bude jmenovat Jak se u nás podvádělo: za monarchie i za republiky a proběhne v Kutné Hoře ve dnech 26. - 27. 4. 2018. Zde jsou call for papers + přihláška.

IX. kulatý stůl

Všechny naše studenty, akademiky a příznivce zveme na IX. adventní kulatý stůl na atraktivní a velmi aktuální téma Migrace a emigrace jako téma moderních dějin. Proběhne dne 5. prosince 2017 v Pardubicích v budově na nám. Čs. legií 565.

Tradiční Háčkování

Srdečně všechny zveme na tradiční Háčkování, tj. slavnostní uvítání studentů všech prvních ročníků oborů Kulturní dějiny, Historie a Spisová a archivní služba. Proběhne 27. 11. 2017 - podrobnosti viz leták.

Schůzka studentů s vedením ÚHV

Ústav historických věd pořádá setkání vyučujících se studenty 2. ročníku všech oborů bakalářského studia. Hlavním tématem bude výběr a zadávání bakalářských prací, ale bude možno probrat i další otázky, které studenty zajímají. Zváni jsou samozřejmě i studenti ostatních ročníků. Datum a místo konání: pondělí 13. března 2017 od 15:30 v učebně EB-E2. Vedení ÚHV

IX. pardubické bienále

Všechny vás zveme na IX. pardubické bienále "Ars Culinaria Europaea. Gastronomie v interdisciplinární perspektivě" pořádané ÚHV a KLKS FF UPa ve spolupráci s Východočeským muzeem v Pardubicích. Konference se koná na zámku v pátek 29.4. a v sobotu 30. dubna. Program je zde.