Aktuálně

Kurz pro veřejnost

Ústav historických věd pořádá od 16. 10. do 18. 12. 2018 praktický kurz pro veřejnost nazvaný Ze života našich předků. Bude v něm propojen kurz čtení starých písem s genealogickými a jinými tématy. Cena kurzu je 700 Kč. Hlašte se do 15. 10. na Jiri.Kubes@upce.cz.

Výběrové přednášky

Všem studentům ÚHV a KLKS: na výběrových přednáškách LMCT, NEDPS a SKDK je zapsán velmi malý počet zájemců. Pokud to tak zůstane, budeme muset tuto výuku zrušit. Vyzýváme tedy zájemce z řad bc. i mgr. studentů, aby se na tyto kurzy podívali a v případě zájmu ještě zapsali. Děkujeme!

 

Nová směrnice o odevzdávání kvalifikačních prací

Studentům končících ročníků! Pozor: Od 1. 9. 2018 platí nová směrnice o odevzdávání kvalifikačních prací. Přináší poměrně zásadní novinky (už se nebude zapisovat BCPR, resp. DIPR a text práce bude kontrolovat antiplagiátorský program apod.), tak se s ní seznamte!

Změna státnicových otázek v KD Mgr.

Pro mgr. studenty regionálního modulu: od června 2018 dochází k dílčí změně státnicových otázek ve vašem modulu, protože nově končí ročníky, které měly od počátku nové předměty NACID a SLESP a už neabsolvovaly archeologické kurzy. Upravené otázky naleznete na této stránce (dole). Pokud máte dotaz, kontaktujte doc. Kubeše.

 

Státnice

Státnice na ÚHV proběhnou ve dnech 22. 5. - 5. 6. 2018. Rozpis najdete po kliknutí na datum.

Více »

Poděkování našim studentkám

Vedení ústavu velice děkuje Bc. Denise Vídeňské a Bc. Věře Pastuchové za skvělou reprezentaci našeho pracoviště na studentské konferenci v Praze. Zároveň gratulujeme Denise Vídeňské k jejímu pěknému umístění a především pak k zisku Ceny Josefa Šusty za práci Reflexe rodinných strategií šlechtické výchovy ve světle dětské korespondence v 19. století (školitelem je dr. Hanulík). Kolegyně Vídeňská je vůbec první naší studentkou, které se taková věc podařila. Vynikající počin!

Aktuální téma a diskuse odborníků

Všechny naše studenty zveme na výjimečnou diskusi o aktuálním tématu. S předními odborníky a politiky budeme diskutovat na téma CZexitu - zda by bylo dobré či špatné vystoupit z EU a jaké by to případně mělo důsledky. Akce proběhne 23. dubna od 16 hod v EB-E2, propagační leták je zde.

Vědecká akce našeho ústavu

Náš ústav spolupořádá vědeckou konferenci "Ruská revoluce a Západ", která proběhne v úterý 10. dubna 2018 ve vzdělávacím centru UNESCO a Univerzity Pardubice v Kutné Hoře (velký sál Dačického domu, Komenského náměstí 41). Akce začíná v 10.00 hod a program je zde. Všechny zájemce srdečně zveme.

Mezioborová akce na téma digital humanities

Zveme všechny studenty na povídání o velmi zajímavém tématu digital humanities, která každému humanitně vzdělanému člověku ukáže možnosti využití digitálního světa v naší práci. Akce proběhne 10. dubna od 10 hod v A3. Podrobnosti zde.

Zadávání kvalifikačních prací - jaro 2018

Druháci bc. oborů a prváci mgr. oboru: v březnu je potřeba si zadat bakalářskou, resp. magisterskou práci. Prostudujte si podrobnosti (klikněte na datum) a zařiďte se podle toho.

Více »