Aktuálně

Vyhlášení ústavního kola Celostátní studentské vědecké konference Historie 2018

Vyzýváme všechny zájemce (především z řad mgr. studentů), aby se přihlásili se svými pracemi do ústavního kola Celostátní studentské vědecké konference Historie 2018-2019. Pošlete své práce (max. 30 normostran a po konzultaci s vedoucím práce) mailem doc. Kubešovi do 3. února 2019. Pro více informací klikněte na datum.

Více »

Změna státnicových otázek OHM

Studentům OHM (Bc.): lednové státnice proběhnou podle pozměněných a zredukovaných otázek. Jejich znění najdete zde (v části OHM). Prosíme, vezměte tuto změnu na vědomí a rozšiřte jí mezi své kolegy, kteří budou končit. Kdo máte zájem o konzultaci k náplni jednotlivých státnicových otázek z oblasti Ochrana hmotných památek v teorii a praxi, můžete se přes mail obrátit na doc. Pavla Panocha či Mgr. B. Šedu.

Nabídka brigády

Zámek Častolovice hledá průvodce pro sezónu 2019. Požadují: zájem o obor, znalost cizího jazyka, komunikativnost, příjemné vystupování. Nabízejí: práci v mladém kolektivu a ubytování. Své životopisy můžete zasílat na adresu pruvodce@zamek-castolovice.cz.

Vánoční večírek

Studenti ÚHV organizují vánoční večírek našeho pracoviště, který se bude konat 11. prosince 2018. Začneme v knihkupectví Kosmas na náměstí v 18:00 hod (proběhne tam krátká slavnostní prezentace dvou nových knih historiků z ÚHV) a následně se přesuneme do salónku v Áčku od 19:00. Zveme všechny členy ÚHV (studenty i vyučující), kteří chtějí dorazit. Zároveň je vítáno i jakékoliv cukroví.

Akce k osmičkovým výročím

Zajímá vás, jak se čeští básníci vyjadřovali k přelomovým událostem z let 1938, 1948 a 1968? Zveme vás 10. prosince od 13 hod k Lavičce Václava Havla v našem kampusu na krátké komentované čtení z díla vybraných básníků. Touto akcí se pomalu rozloučíme s osmičkovými výročími v tomto roce.

křest básnické sbírky

Zveme vás na křest básnické sbírky naší studentky Anety K. Plškové. Její sbírka Vem knihu za hřbet / zlom ruce za vaz bude pokřtěna v kavárně Bílej Kocouř 4. prosince od 18:30.

Přednáškový cyklus Osmičková výročí

Ústav historických věd FF UPa vás zve na přednáškový cyklus, který probíhá v tomto roce na naší univerzitě na téma Osmičková výročí. Začali jsme v únoru a budeme končit v prosinci. Program je zde.

Tradiční Háčkování

Srdečně všechny zveme na tradiční Háčkování, tj. slavnostní uvítání studentů všech prvních ročníků oborů Kulturní dějiny, Historie a Spisová a archivní služba. Proběhne v úterý 6. 11. 2018 od 19 hod (začátek před budovou EA, od 20:30 se bude pokračovat v Áčku).

Mezinárodní konference

Všechny srdečně zveme na mezinárodní konferenci History of Midwives 1800-1950, kterou pořádá náš ústav ve dnech 1. - 2. 11. 2018 v Dačického domě v Kutné Hoře. Program je zde. Pro zájemce můžeme zajistit i odvoz - ozvěte se doc. Kubešovi (Jiri.Kubes@upce.cz).

Podoba kvalifikační práce - pozor na chyby

Končícím studentům: z univerzitní knihovny nás upozornili, že kvalifikační práce obsahují řadu formálních nedostatků. Základní problémy pro nás shrnuli a vás prosíme, abyste si při psaní bakalářek a diplomek jejich krátkou prezentaci prošli a dali si na vše pozor. Děkujeme!