Aktuálně

Debatní akce

Zveme vás na debatní akci Demagogie a demokracie. Prof. Patricia Roberts-Miller z univerzity v texaském Austinu představí svou stejnojmennou knihu. Akce proběhne 20. března od 16 hod v EB-E2.

Diskuse na žhavé společenské téma

V aule naší univerzity se ve středu 20. 3. 2019 od 14:00 ve spolupráci s Českou televizí uskuteční veřejná debata na téma FAKE NEWS: Pravda, lži a polopravdy ve veřejném prostoru. Všechny studenty srdečně zveme.

 

Prof. Höbelt na našem pracovišti

Na přelomu února a března pobývá na našem ústavu vídeňský profesor Lothar Höbelt. Je to vynikající speaker a mluví anglicky a na jeho přednášky všechny srdečně zveme. Jejich seznam najdete po kliknutí na datum.

Více »

Státnice

Státní závěrečné zkoušky na ÚHV proběhnou ve dnech 28. 1. - 7. 2. 2019. Rozpis najdete po kliknutí na datum.

Více »

Vyhlášení ústavního kola Celostátní studentské vědecké konference Historie 2018

Vyzýváme všechny zájemce (především z řad mgr. studentů), aby se přihlásili se svými pracemi do ústavního kola Celostátní studentské vědecké konference Historie 2018-2019. Pošlete své práce (max. 30 normostran a po konzultaci s vedoucím práce) mailem doc. Kubešovi do 3. února 2019. Pro více informací klikněte na datum.

Více »

Změna státnicových otázek OHM

Studentům OHM (Bc.): lednové státnice proběhnou podle pozměněných a zredukovaných otázek. Jejich znění najdete zde (v části OHM). Prosíme, vezměte tuto změnu na vědomí a rozšiřte jí mezi své kolegy, kteří budou končit. Kdo máte zájem o konzultaci k náplni jednotlivých státnicových otázek z oblasti Ochrana hmotných památek v teorii a praxi, můžete se přes mail obrátit na doc. Pavla Panocha či Mgr. B. Šedu.

Nabídka brigády

Zámek Častolovice hledá průvodce pro sezónu 2019. Požadují: zájem o obor, znalost cizího jazyka, komunikativnost, příjemné vystupování. Nabízejí: práci v mladém kolektivu a ubytování. Své životopisy můžete zasílat na adresu pruvodce@zamek-castolovice.cz.

Vánoční večírek

Studenti ÚHV organizují vánoční večírek našeho pracoviště, který se bude konat 11. prosince 2018. Začneme v knihkupectví Kosmas na náměstí v 18:00 hod (proběhne tam krátká slavnostní prezentace dvou nových knih historiků z ÚHV) a následně se přesuneme do salónku v Áčku od 19:00. Zveme všechny členy ÚHV (studenty i vyučující), kteří chtějí dorazit. Zároveň je vítáno i jakékoliv cukroví.

Akce k osmičkovým výročím

Zajímá vás, jak se čeští básníci vyjadřovali k přelomovým událostem z let 1938, 1948 a 1968? Zveme vás 10. prosince od 13 hod k Lavičce Václava Havla v našem kampusu na krátké komentované čtení z díla vybraných básníků. Touto akcí se pomalu rozloučíme s osmičkovými výročími v tomto roce.

křest básnické sbírky

Zveme vás na křest básnické sbírky naší studentky Anety K. Plškové. Její sbírka Vem knihu za hřbet / zlom ruce za vaz bude pokřtěna v kavárně Bílej Kocouř 4. prosince od 18:30.