Aktuálně

Výhodné stipendium

Děkan FF nabízí zajímavé měsíční stipendium na pobyt v zahraničí. Je ale třeba o něj zažádat do 15. dubna. Rychle se na to podívejte a určitě se o něj ucházejte.

Akce k dějinám Pardubic

Na našem ústavu se ve dnech 24. - 25. dubna uskuteční pracovní setkání na téma "Proti proudu času... Nové pohledy na dějiny Pardubic a Pardubicka od středověku po 20. století". Program už je hotový a všechny tímto srdečně na akci zveme. Koná se v místnosti EA13038.

Nabídka práce a praxe

Orlické muzeum v Chocni nabízí: 1) pracovní pozici "správce depozitáře" (záskok za MD) a 2) možnost neplacené praxe v našem muzeu. Kdo máte zájem, ozvěte se jim.

Přednášky v hradecké knihovně

V hradecké vědecké knihovně proběhnou zakrátko přednášky doc. Radmily Prchal Pavlíčkové o umírání v raném novověku (26. 3.) a doc. Jiřího Kubeše o kavalírských cestách (2. 4.). Všechny zájemce zveme.

Přednáška zahraničního hosta

Kolegové ze sousední KLKS nás informovali, že budou mít příští týden zajímavého hosta. Je to prof. Joanna Czaplińska (děkanka Filologické fakulty Opolské univerzity) a ve středu 27. 3. od 12 hod v místnosti EA-10024 prosloví přednášku na téma Když se holokaust stává zábavou. Zveme všechny zájemce o moderní dějiny!

Zadávání kvalifikačních prací - jaro 2019

Druháci bc. oborů a prváci mgr. oboru: v únoru a březnu je potřeba si zadat bakalářskou, resp. magisterskou práci. Prostudujte si podrobnosti (klikněte na datum) a zařiďte se podle toho.

Více »

Debatní akce

Zveme vás na debatní akci Demagogie a demokracie. Prof. Patricia Roberts-Miller z univerzity v texaském Austinu představí svou stejnojmennou knihu. Akce proběhne 20. března od 16 hod v EB-E2.

Diskuse na žhavé společenské téma

V aule naší univerzity se ve středu 20. 3. 2019 od 14:00 ve spolupráci s Českou televizí uskuteční veřejná debata na téma FAKE NEWS: Pravda, lži a polopravdy ve veřejném prostoru. Všechny studenty srdečně zveme.

 

Prof. Höbelt na našem pracovišti

Na přelomu února a března pobývá na našem ústavu vídeňský profesor Lothar Höbelt. Je to vynikající speaker a mluví anglicky a na jeho přednášky všechny srdečně zveme. Jejich seznam najdete po kliknutí na datum.

Více »

Státnice

Státní závěrečné zkoušky na ÚHV proběhnou ve dnech 28. 1. - 7. 2. 2019. Rozpis najdete po kliknutí na datum.

Více »