Aktuálně

Nabídka práce a praxe

Orlické muzeum v Chocni nabízí: 1) pracovní pozici "správce depozitáře" (záskok za MD) a 2) možnost neplacené praxe v našem muzeu. Kdo máte zájem, ozvěte se jim.

Přednášky v hradecké knihovně

V hradecké vědecké knihovně proběhnou zakrátko přednášky doc. Radmily Prchal Pavlíčkové o umírání v raném novověku (26. 3.) a doc. Jiřího Kubeše o kavalírských cestách (2. 4.). Všechny zájemce zveme.

Přednáška zahraničního hosta

Kolegové ze sousední KLKS nás informovali, že budou mít příští týden zajímavého hosta. Je to prof. Joanna Czaplińska (děkanka Filologické fakulty Opolské univerzity) a ve středu 27. 3. od 12 hod v místnosti EA-10024 prosloví přednášku na téma Když se holokaust stává zábavou. Zveme všechny zájemce o moderní dějiny!

Zadávání kvalifikačních prací - jaro 2019

Druháci bc. oborů a prváci mgr. oboru: v únoru a březnu je potřeba si zadat bakalářskou, resp. magisterskou práci. Prostudujte si podrobnosti (klikněte na datum) a zařiďte se podle toho.

Více »

Debatní akce

Zveme vás na debatní akci Demagogie a demokracie. Prof. Patricia Roberts-Miller z univerzity v texaském Austinu představí svou stejnojmennou knihu. Akce proběhne 20. března od 16 hod v EB-E2.

Diskuse na žhavé společenské téma

V aule naší univerzity se ve středu 20. 3. 2019 od 14:00 ve spolupráci s Českou televizí uskuteční veřejná debata na téma FAKE NEWS: Pravda, lži a polopravdy ve veřejném prostoru. Všechny studenty srdečně zveme.

 

Prof. Höbelt na našem pracovišti

Na přelomu února a března pobývá na našem ústavu vídeňský profesor Lothar Höbelt. Je to vynikající speaker a mluví anglicky a na jeho přednášky všechny srdečně zveme. Jejich seznam najdete po kliknutí na datum.

Více »

Státnice

Státní závěrečné zkoušky na ÚHV proběhnou ve dnech 28. 1. - 7. 2. 2019. Rozpis najdete po kliknutí na datum.

Více »

Vyhlášení ústavního kola Celostátní studentské vědecké konference Historie 2018

Vyzýváme všechny zájemce (především z řad mgr. studentů), aby se přihlásili se svými pracemi do ústavního kola Celostátní studentské vědecké konference Historie 2018-2019. Pošlete své práce (max. 30 normostran a po konzultaci s vedoucím práce) mailem doc. Kubešovi do 3. února 2019. Pro více informací klikněte na datum.

Více »

Změna státnicových otázek OHM

Studentům OHM (Bc.): lednové státnice proběhnou podle pozměněných a zredukovaných otázek. Jejich znění najdete zde (v části OHM). Prosíme, vezměte tuto změnu na vědomí a rozšiřte jí mezi své kolegy, kteří budou končit. Kdo máte zájem o konzultaci k náplni jednotlivých státnicových otázek z oblasti Ochrana hmotných památek v teorii a praxi, můžete se přes mail obrátit na doc. Pavla Panocha či Mgr. B. Šedu.