Aktuálně

Přednáškový cyklus v hradecké vědecké knihovně

Všechny zájemce zveme na přednáškový cyklus Každodennost v historii, který se bude konat od 19. února do 21. května ve Státní vědecké knihovně v Hradci Králové. Vystoupí nejen naši učitelé, ale i odborníci z jiných vysokých škol.

Přednáška zajímavého hosta

Zájemce o soudobé dějiny zveme na mimořádnou přednášku našeho hosta Mgr. Michala Zourka, Ph.D. (Mendelova Univerzita, Brno) s názvem Československo a Latinská Amerika ve druhé polovině 20. století. Uskuteční se ve čtvrtek 9. května od 12:00 v EB 01012.

Burza knih

Milí studenti a kolegové! V pondělí 6. května proběhne v budově EA v příruční knihovně KLKS v učebně 11022 od 10:00 do 14:00 burza knih. Kromě pořízení knih si budete moci také namalovat židle, které pak ozdobí chodby univerzity! Jste srdečně zváni do našeho kolektivu.

Přednáška zahraničního hosta

Ve čtvrtek 2. května proběhne od 12 hod v EB 01019 velmi zajímavá přednáška našeho maďarského hosta dr. Andora Mészárose Budapešť) na téma "Český prvek ve výstavbě měšťanské Budapešti v období dualismu". Všechny srdečně zveme, přednáška bude v češtině.

 

Výhodné stipendium

Děkan FF nabízí zajímavé měsíční stipendium na pobyt v zahraničí. Je ale třeba o něj zažádat do 15. dubna. Rychle se na to podívejte a určitě se o něj ucházejte.

Akce k dějinám Pardubic

Na našem ústavu se ve dnech 24. - 25. dubna uskuteční pracovní setkání na téma "Proti proudu času... Nové pohledy na dějiny Pardubic a Pardubicka od středověku po 20. století". Program už je hotový a všechny tímto srdečně na akci zveme. Koná se v místnosti EA13038.

Nabídka práce a praxe

Orlické muzeum v Chocni nabízí: 1) pracovní pozici "správce depozitáře" (záskok za MD) a 2) možnost neplacené praxe v našem muzeu. Kdo máte zájem, ozvěte se jim.

Přednášky v hradecké knihovně

V hradecké vědecké knihovně proběhnou zakrátko přednášky doc. Radmily Prchal Pavlíčkové o umírání v raném novověku (26. 3.) a doc. Jiřího Kubeše o kavalírských cestách (2. 4.). Všechny zájemce zveme.

Přednáška zahraničního hosta

Kolegové ze sousední KLKS nás informovali, že budou mít příští týden zajímavého hosta. Je to prof. Joanna Czaplińska (děkanka Filologické fakulty Opolské univerzity) a ve středu 27. 3. od 12 hod v místnosti EA-10024 prosloví přednášku na téma Když se holokaust stává zábavou. Zveme všechny zájemce o moderní dějiny!

Zadávání kvalifikačních prací - jaro 2019

Druháci bc. oborů a prváci mgr. oboru: v únoru a březnu je potřeba si zadat bakalářskou, resp. magisterskou práci. Prostudujte si podrobnosti (klikněte na datum) a zařiďte se podle toho.

Více »