Aktuálně

Nabídka praxe

Objevila se nabídka praxe pro studenty oboru Spisová a archivní služba. Nabízí jí Městský úřad Svitavy, odbor vnitřní správy, v centrální spisovně. Jedná se pořizování soupisu písemností určených ke skartaci a archivaci. Kontakt: Mgr. Jitka Svobodová (jitka.svobodova@svitavy.cz; tel. 461 550 400).

 

Více »

Nabídka praxe

Státní oblastní archiv v Praze hledá na dobu určitou pracovníka badatelny. Ideální a vhodné jako placená praxe pro studenty posledních ročníků archivnictví, historie nebo jiného příbuzného oboru. Bližší informace u vedoucího badatelny M. Sováka (+420 739 505 706, martin.sovak@soapraha.cz).

Nabídka brigády

Státní zámek v Opočně hledá brigádníky - průvodce na měsíc červen a také na srpen 2018. Plat: 85 Kč za hodinu. Pokud máte zájem, kontaktujte paní Svitákovou (svitakova.dagmar@npu.cz nebo tel. 494 668 216). 

Aktuální téma a diskuse odborníků

Všechny naše studenty zveme na výjimečnou diskusi o aktuálním tématu. S předními odborníky a politiky budeme diskutovat na téma CZexitu - zda by bylo dobré či špatné vystoupit z EU a jaké by to případně mělo důsledky. Akce proběhne 23. dubna od 16 hod v EB-E2, propagační leták je zde.

Vědecká akce našeho ústavu

Náš ústav spolupořádá vědeckou konferenci "Ruská revoluce a Západ", která proběhne v úterý 10. dubna 2018 ve vzdělávacím centru UNESCO a Univerzity Pardubice v Kutné Hoře (velký sál Dačického domu, Komenského náměstí 41). Akce začíná v 10.00 hod a program je zde. Všechny zájemce srdečně zveme.

Mezioborová akce na téma digital humanities

Zveme všechny studenty na povídání o velmi zajímavém tématu digital humanities, která každému humanitně vzdělanému člověku ukáže možnosti využití digitálního světa v naší práci. Akce proběhne 10. dubna od 10 hod v A3. Podrobnosti zde.

Zadávání kvalifikačních prací - jaro 2018

Druháci bc. oborů a prváci mgr. oboru: v březnu je potřeba si zadat bakalářskou, resp. magisterskou práci. Prostudujte si podrobnosti (klikněte na datum) a zařiďte se podle toho.

Více »

Přednáškový cyklus v Hradci Králové

Státní vědecká knihovna v Hradci Králové a také členové našeho ústavu vás zvou na přednáškový cyklus, který proběhne v tomto roce v hradecké vědecké knihovně. Bude se týkat některých významných osmičkových výročí a participují na něm i naši učitelé. Program je zde.

Vyhlášení ústavního kola Celostátní studentské vědecké konference Historie 2017

Vyzýváme všechny zájemce (především z řad mgr. studentů), aby se přihlásili se svými pracemi do ústavního kola Celostátní studentské vědecké konference Historie 2017-2018. Pošlete své práce (max. 30 normostran a po konzultaci s vedoucím práce) mailem doc. Kubešovi do 31. ledna 2018. Pro více informací klikněte na datum.

Více »

X. pardubické bienále - Kutná Hora 2018

Ústav historických věd vyhlašuje Call for papers na X. pardubické bienále. Konference se bude jmenovat Jak se u nás podvádělo: za monarchie i za republiky a proběhne v Kutné Hoře ve dnech 26. - 27. 4. 2018. Zde jsou call for papers + přihláška.