Aktuálně

Nabídka práce

Milí kolegové, na vzdělávacím oddělení Památníku Terezín se uvolnilo jedno místo. Jde o pozici lektora/metodika vzdělávání. Ideálně hledají někoho z ústeckého regionu a požadují VŠ vzdělání humanitního směru, aktivní znalost AJ (nebo NJ), předchozí pedagogická praxe je výhodou. Vedle toho ještě hledají historika na výzkumné oddělení, takže pokud vás baví 20. století a jste komunikativní, obraťte se přímo na zástupce ředitele, doc. Blodiga (blodig@pamatnik-terezin.cz) .

Státní závěrečné zkoušky

Státní závěrečné zkoušky na ÚHV FF UPa proběhnou ve dnech 19. – 30. srpna 2019. Rozpis najdete po kliknutí na datum.

Více »

Hledá se archivář v SOA Praha

Kolegové ze SOA Praha hledají člověka do jejich kolektivu (do badatelny). Zájemci o tuto práci, hlaste se do 16. srpna! Podrobnosti zde.

Ukončení semestru - party v kampusu

Posunutí termínu kvůli počasí!! Milí kolegové a studenti, kolegové z antropologie pořádají 4. června od 16 hod na rozloučení se semestrem party v kampusu u hřišť. Říkají tomu HAVAJ 2019, bude se tam hrát turnaj ve volejbalu, zkusí další sporty a bude tam piknik i hudba. Zváni jsou i zástupci jiných kateder, takže jestli máte zájem, utvořte třeba volejbalové družstvo (vyučující z ÚHV jedno vytvoří) nebo prostě jen tak přijďte. Společné akce budují dobrou fakultu! Těšíme se na vás.

Státní závěrečné zkoušky

Státní závěrečné zkoušky na ÚHV FF UPa proběhnou ve dnech 20. května – 4. června 2019. Rozpis najdete po kliknutí na datum.

Více »

Nabídka praxe.

Státní okresní archiv v Semilech nabízí studentům vykonání bezplatné studenské praxe s možností bezplatného ubytování. Kdo máte zájem, ozvěte se jim.

Přednáškový cyklus v hradecké vědecké knihovně

Všechny zájemce zveme na přednáškový cyklus Každodennost v historii, který se bude konat od 19. února do 21. května ve Státní vědecké knihovně v Hradci Králové. Vystoupí nejen naši učitelé, ale i odborníci z jiných vysokých škol.

Přednáška zajímavého hosta

Zájemce o soudobé dějiny zveme na mimořádnou přednášku našeho hosta Mgr. Michala Zourka, Ph.D. (Mendelova Univerzita, Brno) s názvem Československo a Latinská Amerika ve druhé polovině 20. století. Uskuteční se ve čtvrtek 9. května od 12:00 v EB 01012.

Burza knih

Milí studenti a kolegové! V pondělí 6. května proběhne v budově EA v příruční knihovně KLKS v učebně 11022 od 10:00 do 14:00 burza knih. Kromě pořízení knih si budete moci také namalovat židle, které pak ozdobí chodby univerzity! Jste srdečně zváni do našeho kolektivu.

Přednáška zahraničního hosta

Ve čtvrtek 2. května proběhne od 12 hod v EB 01019 velmi zajímavá přednáška našeho maďarského hosta dr. Andora Mészárose Budapešť) na téma "Český prvek ve výstavbě měšťanské Budapešti v období dualismu". Všechny srdečně zveme, přednáška bude v češtině.