Aktuálně

Nabídka práce v oboru spisová služba.

Informujeme, že se hledá člověk na obsazení pracovního místa koordinátora spisové služby na fakultách ČVUT. V současné době je aktuální místo na Fakultě architektury, výhledově na Fakultě elektrotechnické a Fakultě dopravní. Jedná se o místo na plný pracovní úvazek, je vhodné i pro absolventy. Více informací v příloze.

Nabídka práce

Informujeme, že Památník Lidice vyhlašuje výběrové řízení na pozici kurátor historických sbírek. Více informací zde (deadline přihlášek 31. 1. 2018).

Pobyt v zahraničí

Studenti Bc. a Mgr. studia! V LS 2018 nabízíme možnost tříměsíčního pobytu na Katedře slavistiky Filozofické fakulty Univerzity v Bělehradu. Vážní zájemci nechť se do koce ledna 2018 hlásí u dr. Říhy. Ivo.Riha@upce.cz.

Vyhlášení ústavního kola Celostátní studentské vědecké konference Historie 2017

Vyzýváme všechny zájemce (především z řad mgr. studentů), aby se přihlásili se svými pracemi do ústavního kola Celostátní studentské vědecké konference Historie 2017-2018. Pošlete své práce (max. 30 normostran a po konzultaci s vedoucím práce) mailem doc. Kubešovi do 31. ledna 2018. Pro více informací klikněte na datum.

Více »

Státní závěrečné zkoušky - leden 2018

Státní závěrečné zkoušky na ÚHV proběhnou v termínu 29. 1. - 9. 2. 2018. Více informací po kliknutí na datum.

Více »

Nabídka brigády

Východočeské muzeum v Pardubicích hledá na nadcházející rok 2018 (sezónní i mimosezónní provoz) brigádníky na pozici kustodka (kustod) a průvodce (průvodkyně). Více informací je zde.

X. pardubické bienále - Kutná Hora 2018

Ústav historických věd vyhlašuje Call for papers na X. pardubické bienále. Konference se bude jmenovat Jak se u nás podvádělo: za monarchie i za republiky a proběhne v Kutné Hoře ve dnech 26. - 27. 4. 2018. Zde jsou call for papers + přihláška.

IX. kulatý stůl

Všechny naše studenty, akademiky a příznivce zveme na IX. adventní kulatý stůl na atraktivní a velmi aktuální téma Migrace a emigrace jako téma moderních dějin. Proběhne dne 5. prosince 2017 v Pardubicích v budově na nám. Čs. legií 565.

Přednáškový cyklus Marie Terezie

Srdečně Vás zveme na přednáškový cyklus Marie Terezie: 300. výročí narození, který proběhne ve dnech 13. 11. - 4. 12. 2017 ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové. Promluví na něm - mimojiné - i odborníci z naší univerzity. 

Přednáška dr. Koury

Dovolujeme si vás pozvat na přednášku PhDr. Petra Koury, Ph. D., autora knihy Swingaři a potápky v protektorátní noci. Přednášku na téma Prameny (nejen) ke kulturním dějinám období protektorátu Čecha a Morava prosloví dne 28. listopadu od 10 hodin v konferenční místnosti v budově na Náměstí čs. legií. Těšíme se na vaši účast.