Aktuálně

Nabídka brigády

Zámek Častolovice hledá průvodce pro sezónu 2019. Požadují: zájem o obor, znalost cizího jazyka, komunikativnost, příjemné vystupování. Nabízejí: práci v mladém kolektivu a ubytování. Své životopisy můžete zasílat na adresu pruvodce@zamek-castolovice.cz.

Nabídka práce SOkA Česká Lípa

Státní okresní archiv v České Lípě nabízí volné pracovní místo na pozici archiváře. Podrobnosti naleznete zde. Nástup 1. 2. 2019.

Exkurze Itálie 2018

NA VĚDOMOST SE DÁVÁ,

 

že byla opět vyhlášena tradiční STUDENTSKÁ ODBORNÁ EXKURZE ÚHV na jaro 2019, tentokrát do Itálie. Uzavírka přihlášek je již před vánoci, proto neváhejte. Všechny informace včetně podrobného programu naleznete zde.

Více »

Vánoční večírek

Studenti ÚHV organizují vánoční večírek našeho pracoviště, který se bude konat 11. prosince 2018. Začneme v knihkupectví Kosmas na náměstí v 18:00 hod (proběhne tam krátká slavnostní prezentace dvou nových knih historiků z ÚHV) a následně se přesuneme do salónku v Áčku od 19:00. Zveme všechny členy ÚHV (studenty i vyučující), kteří chtějí dorazit. Zároveň je vítáno i jakékoliv cukroví.

Akce k osmičkovým výročím

Zajímá vás, jak se čeští básníci vyjadřovali k přelomovým událostem z let 1938, 1948 a 1968? Zveme vás 10. prosince od 13 hod k Lavičce Václava Havla v našem kampusu na krátké komentované čtení z díla vybraných básníků. Touto akcí se pomalu rozloučíme s osmičkovými výročími v tomto roce.

kolokvium 11. a 18. prosince

Ve dnech 11. a 18. prosince se konají další doktorandská kolokvia. Tentokrát nás navštíví David Bartoň a hovořit se bude o dvou zajímavých tématech: 1) Musíme vidět dějiny z posedu či věže nebo sám ten pokus je zrůdnost? 2) Jak se v české historiografii a populárních výkladech dějin straší křesťanstvím.
Kolokvia se konají jako vždy od 10:00 v konferenčním sále na „Legiích“.
Zváni jsou též studenti magisterských programů.

křest básnické sbírky

Zveme vás na křest básnické sbírky naší studentky Anety K. Plškové. Její sbírka Vem knihu za hřbet / zlom ruce za vaz bude pokřtěna v kavárně Bílej Kocouř 4. prosince od 18:30.

Přednáškový cyklus Osmičková výročí

Ústav historických věd FF UPa vás zve na přednáškový cyklus, který probíhá v tomto roce na naší univerzitě na téma Osmičková výročí. Začali jsme v únoru a budeme končit v prosinci. Program je zde.

Tradiční Háčkování

Srdečně všechny zveme na tradiční Háčkování, tj. slavnostní uvítání studentů všech prvních ročníků oborů Kulturní dějiny, Historie a Spisová a archivní služba. Proběhne v úterý 6. 11. 2018 od 19 hod (začátek před budovou EA, od 20:30 se bude pokračovat v Áčku).

Mezinárodní konference

Všechny srdečně zveme na mezinárodní konferenci History of Midwives 1800-1950, kterou pořádá náš ústav ve dnech 1. - 2. 11. 2018 v Dačického domě v Kutné Hoře. Program je zde. Pro zájemce můžeme zajistit i odvoz - ozvěte se doc. Kubešovi (Jiri.Kubes@upce.cz).