Aktuálně

Exkurze ÚHV Itálie 2020

Byla vyhlášena tradiční STUDENTSKÁ ODBORNÁ EXKURZE na duben 2020. Naším cílem je Itálie. Uzávěrka přihlášek je do 15. 12. 2019. Podrobné info zde.

Adventní stůl

Zveme všechny studující k účasti na konferenci Historická krajina
její proměny, výzkum a současné trendy bádání
, která se bude konat 6. 12. 2019 v Pardubicích.

Více »

Ústavní kolo studentské vědecké konference Historie 2020

 Zveme všechny studující ÚHV k prezentaci jejich vědeckých výsledků v rámci studentské konference Historie 2020. Přihlášky spolu s texty je možné zasílat do 17. ledna 2020.

Více »

Přednášková vystoupení prof. Wojciecha Iwańczaka na UHV

V průběhu listopadu a prosince 2019 bude na ÚHV hostovat prof. Wojciech Iwańczak, srdečně zveme na jeho přednášky týkající se husitství, dějin kartografie, dějin idejí a medievistiky (více v odkazu)

 

Více »

Diskusní akce a představení knihy

Zveme vás na setkání a besedu s Oskarem Georgem Siebertem, spisovatelem a někdejším disidentem, který musel po roce 1968 opustit Československo. Představí svou novou knihu "Jak se Bruno stal špionem" a bude se diskutovat o státní bezpečnosti a normalizaci. Akce se koná ve čtvrtek 7. listopadu 2019 od 14:00 hodin v posluchárně EB-E2.

Změna v odevzdávání kvalifikačních prací

Všem studentům našeho ústavu! Na UPa byla v září provedena změna v pravidlech pro odevzdávání a zveřejňování kvalifikačních prací. Nová pravidla platí od začátku akademického roku, takže se týkají již prací, které budou obhajovány v lednovém termínu. Podrobnosti se dozvíte po kliknutí na datum.

Více »

Přednáškový cyklus v muzeu

Dne 15. října začíná ve Východočeském muzeu cyklus historických přednášek Od Žižky k sametu: tradice českých "rebelií". Vystoupí velmi zajímaví hosté a nenechte si je ujít!

Více »

Doktorandské sympozium

Všechny srdečně zveme na doktorandské sympozium "Paměť a identita v moderních českých dějinách". Jako hosté vystoupí též kolegové a renomovaní znalci moderních dějin dr. Jan Randák a dr. Petr Koura z Prahy! Akce proběhne v úterý 8. října 2019 v místnosti EA-13038. Program je dostupný po kliknutí na datum.

Více »

Rusistická konference na ÚHV FF UPa

Ve čtvrtek 3. října proběhne na naší fakultě konference "Rusko ve 20. století - kontinuita a diskontinuita". Akce začíná v 9 hod v učebně EB-E2. Zájemce zveme, přijede velké množství zajímavých hostů z ČR a Slovenska.

Křest knihy

V úterý 1. října proběhne v 19 hod křest knihy našeho kolegy a doktoranda Mgr. Přemysla Krejčíka. Kniha nese název "Malej NY" a křest se uskuteční v Klubu 29 v 19 hod. Všechny srdečně zveme.